Ortus-Med

rehabilitacja

Cennik zabiegów fizykoterapeutycznych


 

 

Cennik

 

 


.

Ból kręgosłupa jest jednym z najczęstszych powodów odwiedzin pacjentów w gabinecie fizjoterapii.

Przyczyn występowania tych dolegliwości może być wiele, np.:

• długotrwałe przebywanie w pozycji przeciążającej, najczęściej w pracy, ale też podczas odpoczynku;
• przedłużający się stan silnego napięcia emocjonalnego; 
• brak regularnego, zorganizowanego treningu fizycznego;
• nieodpowiednia ilość snu;
• niewystarczające nawodnienie, czy nieodpowiednia dieta. 

Każdy z tych czynników może spowodować, że nawet najprostsze czynności, takie jak pochylenie się, jazda samochodem, czy zwykłe wstawanie z krzesła, staną się ogromnym wyczynem.

Rolą naszych fizjoterapeutów jest przeprowadzenie diagnozy funkcjonalnej, która ma doprowadzić do odnalezienia przeciążonej tkanki oraz zaplanowanie i wdrożenie odpowiedniej terapii

Fizjoterapeuta w naszym centrum, pracuje równolegle zarówno z poszkodowaną tkanką jak i szuka przyczyn występujących dolegliwości.

Leczenie obejmuje również wskazanie pacjentowi jego nieprawidłowych nawyków ruchowych, instruktaż zalecanych  ćwiczeń, oraz naukę autoterapii, tak aby pacjent poznał swój organizm i mógł aktywnie uczestniczyć w procesie powrotu do zdrowia.

Należy pamiętać, że nieleczone, przejściowe dolegliwości, mogą doprowadzić nie tylko do przeciążenia tkanek, ale również do ich uszkodzenia. Dlatego im wcześniej pacjent podejmie się fizjoterapii tym większa szansa na jego szybki powrót do pełnej sprawności. 

W naszym zespole fizjoterapeuci posiadają wiedzę i umiejętności zdobyte na  specjalistycznych kursach z zakresu różnych metod rehabilitacji ruchowej, terapii manualnej, osteopatii, treningu funkcjonalnego, oraz wieloletnie doświadczenie w pracy. Pomaga im to we wzajemnej współpracy oraz we współdziałaniu w procesie leczenia z lekarzami różnych specjalizacji: ortopedami, neurochirurgami, neurologami, tak żeby pacjent otoczony był kompleksową opieką.

W Naszej klinice zajmujemy się leczeniem urazów sportowych ale i zwykłych kontuzji, które przytrafiają się każdemu z Nas.

Leczymy bóle i dolegliwości kręgosłupa oraz stawów obwodowych jak również problemy mięśniowe a także wiele innych dolegliwości pozornie nie związanych z fizjoterapią takich jak bóle głowy, szumy uszne i wiele innych.

Co leczymy?

- urazy sportowe takie jak skręcenia i zwichnięcia
- bóle przeciążeniowe kręgosłupa
- rwę kulszową i problemy przepuklin krążków międzykręgowych
- choroby zwyrodnieniowe stawów
- skoliozy, skrzywienia kręgosłupa
- rehabilitacja po złamaniach
- rehabilitacja pozabiegowa
- wady stóp jak płaskostopie
- oferujemy również dobór wkładek ortopedycznych

Metody jakimi pracujemy

- terapia manualna holistyczna wg Rakowskiego
- metoda Ackermana
- Anatomy Trains
- PNF
- FDM
- igłoterapia
 

Nasze Centrum współpracuje z toruńskimi klubami sportowymi Twarde Pierniki, Copernicus

Sport zawodowy i amatorski z czasem stawia coraz większe wyzwania. Osiągnięcie liczącego się wyniku wymaga coraz większych obciążeń treningowych, coraz większej ilości godzin spędzonych na treningach. Podczas treningu eksploatowany układ szkieletowo-mięśniowy nie ma czasu na regenerację wiąże się to z ryzykiem kontuzji, która może wyłączyć sportowca z czynnego udziału w treningach i zawodach. 

Celem fizjoterapii sportowej jest przywrócenie sprawności fizycznej, utrzymanie optymalnej funkcji narządu ruchu oraz zapobieganie ewentualnym kontuzjom w przyszłości.

W naszej Klinice dokładnie analizujemy biomechanikę narządu ruchu z uwzględnieniem specyfiki uprawianego sportu, co zapewnia szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze metody fizjoterapeutyczne, które mają na celu zapobieganie kontuzjom i urazom oraz leczenie uszkodzeń powstałych w wyniku uprawiania sportu. Rehabilitacja jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Oferujemy:

-Kompleksową opiekę fizjoterapeutyczną
-diagnostykę narządu ruchu
-dobór wkładek
-Terapię nabytych urazów
-Trening funkcjonaly/medyczny

pozostań z nami w kontakcie

Prywatne Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Ortus Med

Dom Zdrowia
ul. Szosa Chełmińska 84/86
87-100 Toruń

Telefony kontaktowe781 997 899

Poczta elektronicznarejestracja@ortusmed.pl

Do naszych lekarzy możesz umówić się na wizytę samodzielnie - poprzez portal lekarzebezkolejki.pl
Możesz to zrobić przez przeglądarkę w komputerze i tablecie.
Dla urządzeń mobilnych zalecamy wykorzystanie aplikacji VisiMed

Rejestracja on-line